3 кл 24 ур
Тема: Що таке команди. Алгоритми і їх виконавці
3 кл 29 ур
Тема: Що таке проект Створення проектів
3 клас 13 урок
Урок 11.
Пошук даних в Інтернеті. Поняття
про комп’ютерну мережу
Цілі:
· навчальна: формувати
уявлення про комп’ютерну мережу, її переваги,та ознайомити з принципом
з’єднання комп’ютерів у комп’ютерну мережу ;
· розвивальна: розвивати
увагу, пам’ять, кмітливість, словниковий
запас, логічне мислення; формувати вміння робити висновки;
· виховна:
виховувати інтерес до інформатики; формувати вміння слухати співрозмовника; виховувати повагу до думки інших.
Тип уроку: засвоєння
нових знань, формування вмінь і навичок.
Обладнання та наочність: дошка,
комп’ютери, підручники, робочі зошити, навчальна презентація.
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Повторення вивченого матеріалу
Гра
«Струмочок» (по черзі назвати вже відомі терміни та поняття)
ІІІ. Мотивацій навчальної діяльності
Розминка (відгадайте загадку)
Змайстрував
дід полотно, взяв на річку його.
Що таке
це полотно, якщо в дірках все воно?... (Рибальська сітка)
- Що у
сучасному житті нагадує загадкове дідусеве полотно? (Комп’ютерна мережа,
Інтернет)
ПРОБЛЕМНЕ ЗАПИТАННЯ:
-
Погляньте на комп’ютери, що знаходяться
у нашому кабінеті, на одному з них з’явиться зображення, а згодом це зображення
з’явиться на ваших комп’ютерах.
-
Як це так вийшло?
Усі комп’ютери
в нашому кабінеті поєднані між собою за допомогою спеціальних дротів у
комп’ютерну мережу.
Вона
обмежена територією нашого кабінету, тому це буде локальна мережа. Об’єднати
комп’ютери можна не лише за допомогою дротів, а й за допомогою телефонної
лінії, радіо- або супутникового зв’язку.
ІV. Повідомлення
теми і мети уроку
Пошук даних в Інтернеті. Поняття про комп’ютерну мережу
Сьогодні ми:
•ознайомимось
із поняттям комп’ютерної мережі;
•дізнаємось
про призначення комп’ютерних мереж;
•розглянемо
види комп’ютерних мереж
V. Засвоєння нових знань
Розповідь учителя
Спілкуючись із
друзями, рідними, ти
передаєш і отримуєш
повідомлення. Це відбувається
як під час вашого
особистого спілкування, так
і за допомогою
телефону, пошти тощо— А
от між комп’ютерами
обмін даними відбувається
завдяки комп’ютерним мережам.
Комп’ютерна мережа — це
два або більше комп’ютерів, з’єднаних
між собою.
Робота у робочому зошиті ст. 22 № 1
Відповідь:літаком,
автомобілем, поштою, мобільним телефоном, автобусом.
Комп’ютери з’єднують
у мережу, щоб
мати можливість швидко обмінюватися
даними, спільно
користуватися програмами і
навіть обладнанням.
Так, завдяки
мережі ти можеш
надрукувати документ на принтері,
підключеному до іншого комп’ютера; прослухати
музику, що міститься
на
комп’ютері в
сусідньому будинку, тощо.
Робота у робочому зошиті ст. 22 № 2
Відповідь: обмін
даними, спільне використання програм, спільне використання обладнання
VІ. Фізкультхвилинка
Станем
струнко! Руки в боки!
Пострибаєм,
як сороки,
Як
сороки-білобоки,
Стрибу-стрибу,
скоки-скоки!
Пані
горді і неквапні,
По
болоту ходять чаплі,
А над
ними комарі
Політали
угорі.
Жабенята
пострибали:
Ква-ква-ква,
ква-ква-ква! —
Щоб
спочила голова.
VІІ. Формування вмінь і навичок
Мережі, що з’єднують
комп’ютери, які розташовані порівняно недалеко один від одного, називають локальними.
Глобальні мережі
з’єднують комп’ютери, розташовані
в різних містах,
країнах і навіть
на різних континентах. Як
правило, глобальні мережі об’єднують кілька
локальних.
Глобальною всесвітньою
мережею є
Інтернет, який з’єднує мільйони комп’ютерів по всьому світу.
Якщо комп’ютери
з’єднані в мережу,
то між будь-якими двома
комп’ютерами завжди існує шлях
для передавання даних
Робота за комп’ютером з робочим зошитом
ст. 22 № 3
1.
Повторення правил безпечної поведінки за
комп’ютером. Інструктаж учителя.
2.
Практична робота за комп’ютерами: ст. 55
3.
Вправи
для очей.(заплющити
очі, не розплющуючи подивитися ліворуч, праворуч, так повторити 5 разів. Швидко кліпати очима
протягом 15 с.)
Хвилинка-цікавинка
Прообраз
сучасної глобальної комп’ютерної мережі з’явився в 1962 р. у Києві. Під керівництвом видатного вченого Віктора
Михайловича Глушкова був створений проект загальнодержавної мережі
обчислювальних центрів. Цей проект дозволив би набагато ефективніше керувати
економікою держави
VІІІ. Підсумок уроку
1. Що
таке комп’ютерна мережа?
2. Для
чого призначені комп’ютерні
мережі?
3. Які
є види комп’ютерних
мереж?
Прочитай, поясни!
КМП’ТРН
МРЖ ОЮЕА ЕЕА (комп’ютерна мережа)
Комп’ютерний словничок
•комп’ютерна
мережа •локальна мережа •глобальна мережа •Інтернет
IХ. Домашнє завдання
Підручник ст. 52-54 читати, переказувати.
Практична робота ст. 55
Робочий зошит ст. 23
№ 4, 5, 6
Урок 12. Поняття про Інтернет
Цілі:
-
навчальна: формувати
уявлення про Інтернет, електронну пошту, історію їх створення;
-
розвивальна:
розвивати увагу, логічне мислення, зв’язне мовлення;
-
виховна: виховувати
інтерес до вивчення предмету, історії людства, досягнень у науці та техніці, повагу до винахідників, інтерес до їхньої роботи.
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь і навичок.
Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери, підручники,
робочі зошити, навчальна презентація.
Програмне забезпечення: веб-браузер, підключення до
мережі Інтернет, GCompris.
Хід уроку
І. Організаційний етап
Дзвенить, дзвенить шкільний дзвінок –
Нас закликає до навчання.
Ми поспішаєм на урок
І знову йдемо у світ
пізнання (Л. Зоріна)
ІІ. Повторення вивченого матеріалу.
Гра «МІКРОФОН »
-
Які можливості нам надає комп’ютерна мережа? (Обмін даними спільне використання програм)
-
Які бувають мережі?
-
Чи маєш ти
можливість за допомогою комп’ютерної мережі
обмінюватися даними з другом?
-
Перевірка д/з у робочих зошитах ст. 23 № 4,5
ІІІ. Мотивацій навчальної діяльності
Інформацію корисну,
І новини про усе,
Фільми, книги, мапи,
Фото Інтернет нам
донесе.
Із усіх куточків світу
Друзів зможеш тут знайти,
Спілкуватись, грати в ігри
І писати їм листи.
ІV. Повідомлення теми і мети уроку
ЩО ТАКЕ
ІНТЕРНЕТ
Сьогодні
ми:
• ознайомимось із мережею Інтернет та історією
її створення;
• дізнаємось про призначення та послуги
Інтернету;
•
дізнаємось про службу WWW.
V. Засвоєння нових знань
На початку
розвитку комп’ютерної техніки
передавання даних з
одного комп’ютера на
інший відбувалося за допомогою
зовнішніх носіїв. Дані записували на
диск, а потім
з диску переписували на інший
комп’ютер. Це було
не дуже зручно,
особливо якщо комп’ютери
були розташовані на
досить великій відстані
один від одного.
Інтернет — це глобальна
всесвітня мережа, яка з’єднує
комп’ютери по всьому
світу. Завдяки Інтернету
люди отримали доступ
до величезного обсягу інформації; навіть
перебуваючи в різних
куточках планети, вони можуть
вільно спілкуватися, швидко обмінюватися текстами,
зображеннями
Робота у робочому зошиті ст. 24 № 1
Відповідь: 1 3 2
2 3 1
Проблемне запитання
— На
минулому уроці ми говорили з вами про можливість передавання інформації на інші
комп’ютери за допомогою комп’ютерної мережі. чи можна об’єднати між собою
комп’ютери, які знаходяться далеко, наприклад, у різних містах України?
Робота у робочому зошиті ст. 24 № 2
Відповідь: обмін електронними листами, покупка товарів, миттєвий
обмін текстовими повідомленнями
Інтернет надає багато послуг:
електронна пошта, голосове та відеоспілкування, можливість
працювати зі свого
комп’ютера на іншому,
миттєво обмінюватися текстовими
повідомленнями тощо. Ці послуги
називають також службами Інтернету.
Найпопулярнішою службою
Інтернету є World Wide
Web. Скорочено —
WWW або Web
(Веб). WWW — це
всесвітня інформаційна мережа,
яка складається із взаємопов’язаних документів.
Робота у робочому зошиті ст. 24 № 3
Відповідь: Всесвітня павутина, відео-спілкування, електронна
пошта, форуми.
VІ. Фізкультхвилинка
Встало вранці ясне сонце,
Зазирнуло у віконце.
Ми до нього потяглися,
За промінчики взялися.
Будем дружно присідати,
Сонечко розвеселяти.
VІІ. Формування вмінь і навичок
Робота за комп’ютером
1)
Повторення правил безпечної поведінки за
комп’ютером Інструктаж учителя.
Підручник ст. 60
2)
Практична робота за комп’ютерами.
3)
Вправи для очей. (релаксація) Дивитися у
далину, прямо перед собою 2-3 секунди повторити 3 рази. Колові рухи очей: до 5
кіл вправо і вліво.
Хвилинка-цікавинка
29 жовтня 1969 році з'єднали два комп'ютери на відстані
500 км
– офіційний день народження Інтернету.
VІІІ. Закріплення вивченого матеріалу
•
Розгляд малюнків, які допомагають дітям у їх захопленнях.
•
Як ще можна використовувати Інтернет у навчанні, побуті,
під час дозвілля?
Комп’ютерний словничок
• Інтернет
• модем • сервер • служби Інтернету • веб-сторінка
• веб-сервер • Всесвітня павутина
ІХ. Підсумок уроку
Гра « Закінчи речення»
-
Я дізнався про …
-
Чого я не знав раніше …
Х. Домашнє завдання
•
Підручник ст. 57- 60 (читати, переказувати)
•
Робочий зошит ст. 25 № 4,
5
Цілі:
- навчальна: ознайомити учнів з поняттям гіперпосилання, їх призначенням, навчити використовувати гіперпосилання для переходу між веб-сторінками.
- розвивальна: розвивати логічне мислення, кмітливість просторову уяву
- виховна: виховувати культуру навчальної праці при роботі з комп’ютером та бережне ставлення до техніки.
Тип уроку: комбінований
Обладнання та наочність: дошка, підручники, робочі зошити, комп’ютери,
навчальна презентація.
Програмне забезпечення:
веб-браузер, підключення до мережі Інтернет, GCompris.
Хід уроку
І. Організаційний
момент.
Не просто слухати, а
чути.
Не просто дивитися, а
бачити.
Не просто відповідати,
а міркувати,
Дружно і плідно
працювати.
ІІ.
Актуалізація набутих раніше знань.
·
Бліц-опитування.
- спеціальна
програма для перегляду веб-сторінок (браузер)
- спеціальні
області Інтернет-простору (домени)
- веб-сторінки
пов’язані за змістом (сайт)
-
взаємопов’язані документи схожі на сторінки книжок (веб-сторінки)
- потужні
комп’ютери з корисними даними і різними послугами (сервери)
- як зайти
на необхідний веб-сайт (ввести адресу)
·
Перевірка д/з у
робочих зошитах ст. 27 № 4, 5
ІІІ.
Оголошення теми та завдань уроку.
-
Сьогодні ми познайомимося
з гіперпосиланням, його призначенням і навчимося використовувати гіперпосилання
для переходу між веб-сторінками.
ІV.
Вивчення нового матеріалу.
На минулому уроці ви
помітили як важко вводити адреси сайтів і веб-сторінок. Тому Всесвітня павутина
надає можливість легко та швидко переходити з однієї веб-сторінки на іншу за
допомогою гіперпосилань.
Гіперпосилання - це об’єкт веб-сторінки, який містить посилання на інший об’єкт.
В якості
гіперпосилання можуть бути використані текстові документи, фотографії, малюнки,
карти, схеми, діаграми.
Текст, що є гіперпосиланням,
може бути підкресленим або виділеним іншим кольором, малюнок – виділеним рамкою
це ви можете помітити на малюнку в підручнику с. 68.
Якщо навести вказівник
миші на гіперпосилання, то вказівник набуває вигляду руки:
Якщо
клацнути гіперпосилання лівою клавішею миші, то може відбутися перехід в інше
місце тієї ж веб-сторінки; перехід на іншу веб-сторінку; запуск програми на
виконання та ін..
V.
Фізкультхвилинка.
Перш ніж перейти до
практичної частини уроку відпочинемо. У цьому нам допоможе веселий Смайлик.
Робота у робочому зошиті ст. 28 №
1, 2
Відповідь: буква, текст, фотографія, малюнок.
Відповідь:
набуває вигляд руки
VІ. Виконання практичного
завдання. (с. 69)
Попрактикуємося
використовувати гіперпосилання на сайтах для дітей. (chl.kiev.ua )
Робота за комп’ютером
·
Повторення правил безпечної поведінки за
комп’ютером Інструктаж учителя.
Перейти по
веб-сторінках сайта за
допомогою гіперпосилань:
Почитайка (1) → Почитайка (2) → Літе ра ту-ра українською
мовою (3) → Грамотій (4).
·
VІІ. Гімнастика для очей.
Швидко
покліпати очима, заплющити очі та посидіти спокійно, повільно рахуючи до 5.
Повторити 4 -5 разів.
Робота
у робочому зошиті ст. 28 № 3
VІІІ. Хвилинка-цікавинка
Про небезпеку,
яка підстерігає нас під час подорожі Інтернетом, ви дізнаєтесь, коли прочитаєте
цікавинку на сторінці 70
Комп’ютерний словничок
·
гіперпосилання
VІІІ. Закріплення
вивченого матеріалу
·
Що таке
гіперпосилання?
·
Для чого
використовують гіперпосилання?
·
За якими
ознаками можна знайти
гіперпосилання на веб-сторінці?
ІХ. Домашнє завдання.
• Підручник ст. 67- 68 (ч., п.)
• Пр. роб.
ст. 69
•
Робочий зошит ст. 29 № 4, 5
Х. Підсумок уроку (рефлексія)
Урок завершимо такими
висловлюваннями …
Сьогодні на уроці я
дізнався …
Сьогодні на уроці я
навчився …
За якими ознаками
можна знайти гіперпосилання на веб-сторінці?
3 клас 13 урок
<!--[if gte mso 9]>
Немає коментарів:
Дописати коментар